Promocja zdrowia Uczyć ciekawie - Publikacje Giełda pracy Awans zawodowy nauczyciela Doskonalenie zawodowe Wnioski i Druki

Uczyć ciekawie - Publikacje

:: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty :: 2016-09-06T00:00:00
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty oraz FRIS Style Myślenia zapraszają wszystkich nauczycieli do bezpłatnego udziału w projekcie „Styl Myślenia Nauczyciela”.czytaj »

:: Jadwiga Adamczewska :: 2013-06-03T00:00:00
Nie samą nauką człowiek żyje, a uczeń szczególnie. Czas chodzenia do szkoły, to jednocześnie ten okres w życiu człowieka, kiedy kształtują się zainteresowania, pasje, po prostu nasze predyspozycje. Niektóre z tych młodzieńczych olśnień poświecą chwilę i zgasną, inne będą świecić jasnym blaskiem przez całe życie. Oto opowieści moich uczennic o takich pasjach. Autorki chodzą do trzeciej klasy Gimnazjum Nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ulicy Kopernika 16a. czytaj »

:: Jadwiga Adamczewska :: 2013-04-04T00:00:00
Fama głosi, że z poezją w szkole nauczyciel zawsze ma pod górę. Potoczne wyobrażenie jest takie, że mało kto rozumie poezję i co autor miał na myśli; bo jak się przebić przez gąszcz metafor, porównań, oksymoronów, anafor i innych temu podobnych znaczeniowych hieroglifów? Ja jednak myślę, że nie taki diabeł straszny jak go malują. czytaj »