przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs wiedzy o rzemiośle

 

21 marca 2017r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych odbyła się kolejna XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Rzemiośle. W tym roku do rywalizacji stanęło pięć szkół – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie, - Zespół Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie, Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie oraz Szkoła Branżowa I stopnia w Maszewie. Zawodnicy zmagali się z trzema konkurencjami

  • pytania dla każdej drużyny,
  • zadanie zręcznościowe (ubijanie piany+ odgadywanie ginących zawodów)
  • pytania do wszystkich „kto pierwszy ten lepszy”, „prawda czy fałsz”


Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało wspaniałe jury w skład którego wchodzili: Zofia Tkacz, Magdalena Kuźnik i Sławomir Umański.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Drugie miejsce przypadło Szkole Branżowej I stopnia w Maszewie trzecie miejsce zajął Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowane zostały przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Radę Rodziców Zespołu Szkół Rzemieślniczych oraz Państwową Inspekcję Pracy w Szczecinie.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie konkursu, zawodnikom za wspaniałe zmagania, publiczności za doping, gościom za obecność.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu.


Katarzyna Jankowska
 

Autor:  Zespół Szkół Rzemieślniczych 
28.03.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja