Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Plastyczne wspomnienia uczniów

 

PLASTYCZNE WSPOMNIENIA UCZNIÓW

GIMNAZJUM NR 7 Z WYCIECZKI „FRANCUSKI SZCZECIN”

Zgodnie z daną obietnicą o przygotowaniu prac plastycznych przez uczniów klas pierwszych odnośnie wrażeń z autokarowej wycieczki pt. Francuski Szczecin, zamieszczamy prace zasługujące na naszą i waszą uwagę oraz wyróżniające się spośród innych. Przypomnijmy, iż w październiku br, zgodnie z naszą tradycją szkolną, 38 uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swoją przygodę z językiem francuskim, odwiedziło i zwiedziło miejsca związane z pobytem Francuzów w Szczecinie począwszy od XVIII wieku aż do czasów II wojny światowej. Nasi gimnazjaliści zobaczyli zatem Kopiec Napoleona, Jeniecką Górę, miejsce stacjonowania wojsk napoleońskich, Dom Ogrodnika, Dom Francuski i Kaplicę Hugenotów na Zamku. Z tychże właśnie miejsc, uczniowie mieli wybrać jedną pozycję robiącą na nich jak największe wrażenie i przygotować pracę plastyczną z mini słowniczkiem polsko-francuskim.
Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 1a - Julian Budka. Gratulujemy! A wam, drodzy pierwszoklasiści, ogromne MERCI i CHAPEAU BAS za wspaniałe prace.


opracowały nauczycielki języka francuskiego:
Urszula Słojkowska i Elżbieta Dąbrowska

Autor:  Gimnazjum Nr 7 
07.11.2016


  •  

  •  

  •  

  •