Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Plastyczne wspomnienia uczniów

 

PLASTYCZNE WSPOMNIENIA UCZNIÓW

GIMNAZJUM NR 7 Z WYCIECZKI „FRANCUSKI SZCZECIN”

Zgodnie z daną obietnicą o przygotowaniu prac plastycznych przez uczniów klas pierwszych odnośnie wrażeń z autokarowej wycieczki pt. Francuski Szczecin, zamieszczamy prace zasługujące na naszą i waszą uwagę oraz wyróżniające się spośród innych. Przypomnijmy, iż w październiku br, zgodnie z naszą tradycją szkolną, 38 uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swoją przygodę z językiem francuskim, odwiedziło i zwiedziło miejsca związane z pobytem Francuzów w Szczecinie począwszy od XVIII wieku aż do czasów II wojny światowej. Nasi gimnazjaliści zobaczyli zatem Kopiec Napoleona, Jeniecką Górę, miejsce stacjonowania wojsk napoleońskich, Dom Ogrodnika, Dom Francuski i Kaplicę Hugenotów na Zamku. Z tychże właśnie miejsc, uczniowie mieli wybrać jedną pozycję robiącą na nich jak największe wrażenie i przygotować pracę plastyczną z mini słowniczkiem polsko-francuskim.
Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 1a - Julian Budka. Gratulujemy! A wam, drodzy pierwszoklasiści, ogromne MERCI i CHAPEAU BAS za wspaniałe prace.


opracowały nauczycielki języka francuskiego:
Urszula Słojkowska i Elżbieta Dąbrowska

Autor:  Gimnazjum Nr 7 
07.11.2016


  •  

  •  

  •  

  •