przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Fair Friends wystartował!

I w końcu się spotkali - uczniowie ZS 10 w Szczecinie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Berlinie. Od tego poniedziałku wystartował jeden z kulminacyjnych etapów projektu Fair Friends 2016 - przyjazd berlinczyków do Polski i wspólne spędzanie czasu przez tydzień. Podobnie jak do naszej szkoły, niemieccy uczniowie przyjechali do czterech innych polskich szkół partnerskich.
W naszym przypadku do pierwszego kontaktu twarzą w twarz - wcześniej były to listy, zdjęcia, prezentacje - doszło w parku linowym "Tarzania".
W porozumiewaniu się nie przeszkadzała nawet bariera językowa, chociaż dwoje niemieckich uczniów, mówiących po polsku, znacznie ułatwiało kontakt. Następnego dnia wspólnie wybraliśmy się do Międzyzdrojów. Woda w morzu okazała się na tyle zachęcająca, że nasi goście zanurzyli się w całości.
W środę będziemy uczestniczyli w półfinałach piłki nożnej i dojdzie do prezentacji wylosowanych przez każdą klasę krajów - my reprezentujemy Ukrainę i Albanię.
W czwartek spędzimy czas na regatach, grillu i ponownie na rozgrywkach w piłkę nożną.
Tak bogaty program nie byłby możliwy bez wsparcia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i scentralizowania wszystkich działań w Szczecinie przez koordynatora projektu, p. Sylwię Głowacką-Wojtachnię.
 

Autor:  Zespół Szkół nr 10 
12.05.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie