przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Spotkanie autorskie z Panem Leszkiem Hermanem w IX LO w Szczecinie

W piątek, 21 października 2022r., w IX LO w Szczecinie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Leszkiem Hermanem w ramach promocji najnowszej Jego powieści, „Szachownica” (Wydawnictwo Muza). Żywiołową rozmowę z pisarzem, z aktywnym udziałem młodzieży, poprowadziła Pani Małgorzata Dzieciniak (Kultura ze Smakiem – Impresariat Artystyczny).

To wyjątkowa okazja gościć w szkole człowieka pióra, z niemałym dorobkiem, którego książek wyczekują czytelnicy w różnym wieku: miłośnicy prozy sensacyjnej, kryminalnej, wpisującej się w bogatą tradycję literatury przygodowo-awanturniczej. Z całą pewnością było to spotkanie inspirujące, pogłębiające wiedzę i świadomość młodych czytelników (również otwierających się na pisanie) na temat mechanizmów procesu twórczego. Przede wszystkim jednak mieliśmy okazję obcować z niebanalnym człowiekiem, osobowością artysty, który głęboko analizuje rzeczywistość, jakiej doświadcza, przekuwając swoje ludzkie doświadczenie, swoją wrażliwość w nowy świat, własny, ale też dzielony z innymi: w literaturę.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Dzieciniak i Panu Leszkowi Hermanowi – za inicjatywę, otwartość w kontakcie ze szkołą i piękną pracę związaną ze spotkaniem.

Pani Dzieciniak poprowadziła wydarzenie w sposób wyważony, a jednocześnie naturalny i niezwykle ciekawy, zaś Pan Herman z wdziękiem i w spontaniczny sposób wszedł w rytm rozmowy, z łatwością komunikując się z młodymi odbiorcami. Licealiści niezwykle pochlebnie i z entuzjazmem wypowiadają się o tym spotkaniu, zatem zdecydowanie spełniło swoją rolę. Z pewnością wielu uczniów sięgnie teraz po książki Pana Leszka Hermana. Takie sytuacje – żywego kontaktu z ludźmi kultury, bogatymi i intrygującymi osobowościami – są dla szkoły nie do przecenienia.

Strona Pisarza na FB: Leszek Herman | Facebook

O nowej powieści, „Szachownica”: Szachownica | Nowości Kategorie \ Kryminał, Sensacja, Thriller | Tytuł sklepu zmienisz w dziale MODERACJA \ SEO (muza.com.pl)

 

Tekst: Romuald Kuźmitowicz, IX LO w Szczecinie
Zdjęcia: Aneta Czaykowska, Romuald Kuźmitowicz (j.w.) 

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
25.10.2022
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023