przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs na opowiadanie

 

Ponad dwadzieścia lat minęło od pierwszego wydania „Ulic Szczecina” Artura Daniela Liskowackiego, które w tym roku doczekały się wznowienia. W swoim zbiorze esejów autor zwraca uwagę na nakładanie się na przestrzeń różnych kultur, m.in. polskiej i niemieckiej. Każda część książki to opowieść o innej ulicy i jej indywidualnej historii.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza swoich czytelników i czytelniczki do wzięcia udziału w konkursie poświęconym właśnie ulicom naszego miasta. Celem konkursu jest napisanie opowiadania poświęconego jednej z ulic Szczecina, która z jakichś powodów jest ważna dla Was (dzieciństwa, pierwszej miłości, pracy etc.).

Konkurs skierowany jest zarówno dla dzieci i dorosłych. Opowiadania będą oceniane w grupach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 i powyżej 16 lat. Termin nadsyłania prac upływa 7 listopada 2016. Prace konkursowe należy wysyłać na adres: f54@mbp.szczecin.plw tytule maila wpisując „konkurs Ulice Szczecina”. Wyniki zostaną ogłoszone do 21 listopada na stronie www.szczecin.pl.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe oraz bilety do kina.

Wraz z pracami należy nadesłać oświadczenie, które jest załącznikiem do regulaminu (do pobrania ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie).

Konkurs realizowany we współpracy z: Kurierem Szczecińskim, Elewatorem Kultury, portalem Szczecin Czyta, Kluboksięgarnią FiKa i kinem Helios.

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
07.10.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie