Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Konkurs na opowiadanie

 

Ponad dwadzieścia lat minęło od pierwszego wydania „Ulic Szczecina” Artura Daniela Liskowackiego, które w tym roku doczekały się wznowienia. W swoim zbiorze esejów autor zwraca uwagę na nakładanie się na przestrzeń różnych kultur, m.in. polskiej i niemieckiej. Każda część książki to opowieść o innej ulicy i jej indywidualnej historii.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza swoich czytelników i czytelniczki do wzięcia udziału w konkursie poświęconym właśnie ulicom naszego miasta. Celem konkursu jest napisanie opowiadania poświęconego jednej z ulic Szczecina, która z jakichś powodów jest ważna dla Was (dzieciństwa, pierwszej miłości, pracy etc.).

Konkurs skierowany jest zarówno dla dzieci i dorosłych. Opowiadania będą oceniane w grupach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 i powyżej 16 lat. Termin nadsyłania prac upływa 7 listopada 2016. Prace konkursowe należy wysyłać na adres: f54@mbp.szczecin.plw tytule maila wpisując „konkurs Ulice Szczecina”. Wyniki zostaną ogłoszone do 21 listopada na stronie www.szczecin.pl.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe oraz bilety do kina.

Wraz z pracami należy nadesłać oświadczenie, które jest załącznikiem do regulaminu (do pobrania ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie).

Konkurs realizowany we współpracy z: Kurierem Szczecińskim, Elewatorem Kultury, portalem Szczecin Czyta, Kluboksięgarnią FiKa i kinem Helios.

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
07.10.2016