przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Jedyna w województwie klasa z językiem norweskim

W roku szkolnym 2016/2017
XII Liceum Ogólnokształcące zaprasza do klasy:

kl. I b JĘZYKOWA
Jedyna w województwie z językiem norweskim
• Rozszerzenia: język angielski, język niemiecki, historia
• Dodatkowy przedmiot: Podstawy języka norweskiego, kultura i język Norwegii.
• Kierunek ma na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań lingwistycznych oraz humanistycznych. Oferta skierowana jest do osób, które pragną rozwijać swoje pasje twórcze. Są kreatywne, ciekawe świata, odważne w realizacji własnych projektów. Znajdą tu miejsce także Ci, którzy do tej pory nie mieli okazji lub nie potrafili zaprezentować swoich umiejętności. Uczniowie będą mieli możliwość kształcić predyspozycje językowe poprzez: wymianę polsko-niemiecką, udział w międzynarodowym projekcie AIESEC, realizowanym z International School AIESEC Polska. Dzięki współpracy z katedrą Skandynawistyki US nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania kulturowe i filologiczne, pogłębiać wiedzę związaną z językiem i kulturą krajów nordyckich. Adepci klasy językowej współorganizują i uczestniczą w imprezach językowych skierowanych do wszystkich uczniów w szkole, jak: Wieczór z Norwegią, Dni Języków Obcych czy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Młodzież ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w konkursach, np. „Pokaż nam język”, „Oxford”, „Fox” i inne.
• Pasjonaci historii mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie Historycznej oraz różnych konkursach, programach i projektach edukacyjnych, rozwijających ich umiejętności pracy samodzielnej i w grupie. Od 5 lat realizujemy projekt historyczny: „Ocalić od zapomnienia. Znane i nieznane postaci Szczecina i okolic”, poświęcony twórcom kultury oraz osobom zasłużonym dla naszego miasta. Część zajęć z historii najnowszej prowadzona jest w siedzibie IPN – u przez pracowników naukowych.
• Uzyskana wiedza pozwoli na dalszą edukację na kierunkach studiów: filologia angielska, germanistyka, historia, dziennikarstwo, prawo, socjologia, politologia i inne kierunki humanistyczne.
 

Autor:  XII Liceum Ogólnokształcące 
30.05.2016

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie