przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Spotkania na Ekoporcie - Videorelacja

Spotkania na Ekoporcie
29 września 2014 r.

Bałam się deszczu i wiatru, a tu proszę – piękny, ciepły, cichy, pachnący liśćmi dzień - dodatkowa nagroda dla dzieci, które w tym dniu gościły na naszych zajęciach. Mowa o klasie trzeciej z Zespołu Szkół Prywatnych „Słoneczne”. Dzieci wesołe, chłonne wiedzy, ciekawe miejsca - już po chwili wiedziałam, że to będzie udane spotkanie. W oprowadzaniu grupy po punkcie pomagał Pan Tomek - testowaliśmy wagę, dzieci ciekawe wszystkiego zaglądały wszędzie gdzie tylko było to możliwe. Zadawały trafne pytania, dzieliły się swoimi doświadczeniami, jednocześnie powtarzały z wychowawcą klasy Panią Agnieszką przerobiony wcześniej materiał z zakresu gospodarki odpadamy. Dzieci wielokrotnie nawiązywały do swojego autorskiego projektu inteligentnego kosza. Ku mojemu zaskoczeniu grupa na dłużej zatrzymała się przy dwóch tablicach – rośliny wskaźnikowe gleby i organizmy glebowe. Umówiliśmy się wiosną na zajęcia poświęcone dokładnie tej tematyce.

 

W trakcie omawiania tablic dzieci zerkały niecierpliwie na Panią Patrycję i rozłożone na stole pod wiatą dydaktyczną materiały plastyczne. Wreszcie zabawa – hasło – robimy nietoperze. Dla wszystkich było to oczywiste, skoro po warsztatach zaplanowaliśmy wizytę w CIT Szmaragdowe by odwiedzić salę edukacyjną ( w której zrobimy zajęcia w przyszłości jeśli pogoda nie dopisze ), pooglądać podziemną trasę turystyczną i zlatujące się oraz już śpiące gacki. Małe kosmate kulki uczepione ściany.

Zaraz po tym jak wyszliśmy z podziemi jedna z dziewczynek powiedziała – ja bym takiego nawet pogłaskała – ja chyba też – pomyślałam.
Było bardzo fajnie.

Aleksandra Ciszewska – koordynator projektu tel 785 112 370

Autor:  Wydział Utrzymania Czystości i Porządku 
01.10.2014