przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 najlepszym technikum w Zachodniopomorskiem!

 

XX Ranking Perspektyw 2018 pokazał, że Technikum Zawodowe nr 4 im. S. Staszica w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie jest najlepszą szkołą w województwie, Szczecinie i 17 w Polsce.

Ten sukces to efekt wspólnej pracy uczniów i nauczycieli, ukoronowanie czteroletniej nauki, wspólnej pasji, jaką w ZS 8 jest nauka. Szkoła kształci uczniów w pięciu zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji reklamy.

W liczącym się rankingu pod uwagę bierze się sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, zawodowych, wyniki matur na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz efekty egzaminów zawodowych. Wyniki tegorocznej edycji nie były dla nas zaskoczeniem, na ten sukces ciężko pracowaliśmy. 10 stycznia nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników. Dyrektor szkoły p. Ewa Kupidłowska w auli Politechniki Warszawskiej odebrała złotą tarczę – wyróżnienie dla najlepszego technikum w województwie zachodniopomorskim.
ZS nr 8 awansował o 28 miejsc, zajmując 17 pozycję w kraju spośród prawie 1750 techników oraz pierwsze miejsce w województwie. Jakie są przyczyny tego niewątpliwie ważnego wyróżnienia? To efekt doskonałej pracy, wiedzy, nowoczesnych metod stosowanych przez nauczycieli, twórczej atmosfery panującej w szkole, ale też działań wychowawczych: a przede wszystkim, co szczególnie cieszy rodziców i nauczycieli, odpowiedzialnej i dojrzałej postawy uczniów wobec swojej przyszłości.

Całej społeczności szkolnej gratulujemy!

 

Zdjęcia zapożyczone ze strony
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3821:jubileuszowa-gala-rankingu-liceow-i-technikow-perspektywy-2018&catid=236&Itemid=443
 

Autor:  Zespół Szkół nr 8 
12.01.2018
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją