Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Obchody Światowego Dnia Scratcha

Obchody Światowego Dnia Scratcha
Dzień Scratcha to akcja organizowana corocznie w maju od 2009 roku, zainicjowana przez grupę Lifelong Kindergarten z MIT Media Lab. W tym roku to ogólnoświatowe święto programowania przypada 14 maja.
Scratch, zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, nazywany jest edukacyjnym językiem obiektowym i służy do wprowadzenia dzieci w świat programowania. Za pomocą puzzli mogą one tworzyć interaktywne historyjki, gry i animacje. Scratch uczy młodych ludzi kreatywnego myślenia, współpracowania oraz wyciągania wniosków.
Z okazji Dnia Scratcha 13 maja 2016 o godz. 14.30 w filii bibliotecznej nr 12 przy ul. Marcina 1 odbędą się zajęcia komputerowe z programowania dla dzieci w wieku 7-10 lat. Warsztaty są bezpłatne, należy jednak zgłosić chęć udziału wysyłając maila z podaniem imienia i wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego na adres azurkowska@mbp.szczecin.pl (w temacie wiadomości prosimy wpisać: Dzień Scratcha). Liczba miejsc jest ograniczona.
UWAGA! Prosimy o wypełnienie i dostarczenie załączonego formularza zgody na udział w zajęciach! (dokument do pobrania na stronie internetowej biblioteki).
Zapraszamy również wszystkie chętne dzieci w wieku 7-9 lat na bezpłatne warsztaty z kodowania na tablecie z użyciem aplikacji Scratch. Zajęcia będą odbywały się w filii bibliotecznej nr 54 przy al. Wojska Polskiego 2 w dniach 11, 12, 13 maja o godzinie 17.00. Czas trwania 45 minut. Jednocześnie 13 maja będzie świętowany Dzień Scratcha. W jego ramach dzieci, które brały już udział w spotkaniach, będą mogły podzielić się umiejętnościami z innymi, mogą to być kolega, koleżanka, babcia, dziadek bądź rodzice.
Podczas spotkania dzieci nauczą się jak edytować i dodawać duszki i tła, pisać skrypty, tworząc dzięki temu labirynty, działania matematyczne, zmieniające się pory roku, rebusy i wiele innych.
Liczba miejsc ograniczona ze względu na ilość tabletów. Istnieje jednak możliwość przyjścia z własnym tabletem, który ma zainstalowaną aplikację Scratch junior dostępną na Google Play. Zapisy pod numerem telefonu 91 506 50 56.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
10.05.2016