przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

CKS Szczecin świętował jubileusz!

 

 

W Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie odbył się trzydniowy maraton związany z obchodami 35-lecia szkoły przy ulicy Rydla 49. Jubileusz związany był także z obchodami 10-lecia istnienia CKS Szczecin, 10-lecia zdobycia złotych medali olimpijskich przez szczecinian i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W jubileuszu 25 maja 2018 roku brali udział m.in: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Szczecin Lidia Rogaś oraz mistrzowie olimpijscy: Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski.

Społeczność szkolna CKS Szczecin i goście na znak obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wypuścili w niebo biało-czerwone "Balony dla Niepodległej" z rysunkami dzieci.

Goście wzięli też udział w rozpoczęciu maratonu pływackiego - próby ustanowienia rekordu Polski w pływaniu sztafetowym - który zakończył się po 24 godzinach spektakularnym wynikiem 419 kilometrów i 450 metrów. Symboliczny znak do startu dał Prezydent Miasta Szczecin. Rekord w najdłuższej pod względem dystansu całodobowej sztafecie pływackiej ustanowiło w ciągu doby trzydziestu sześciu zawodników na 6 torach o długości 25 metrów. Twórcami tego sukcesu byli uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i emeryci CKS oraz przyjaciele szkoły: strażacy, płetwonurkowie, pływacy z klubu Schwimming Masters Team Szczecin, karatecy z SKS „Husaria”.

Uczniowie - od przedszkolaków po licealistów, rodzice, nauczyciele i pracownicy CKS w ciągu 24 godzin towarzyszyli pływakom, biorąc udział w licznych imprezach: Maratonie Edukacyjnym, Igrzyskach Malucha dla Przedszkolaków Prawobrzeża, Festiwalu Tańca Przedszkolaków „Od krakowiaka do czardasza", III Sportowo-Rodzinnym Festynie „Bezpieczne wakacje", Turnieju Niepodległej w Piłce Nożnej, Nocnym Biegu „Dla Niepodległej" oraz „Nocce w szkole". Całodobowy maraton imprez zakończył się wkopaniem na dziedzińcu szkoły symbolicznej „Kapsuły Czasu" oraz tortami z okazji jubileuszu.

W niedzielę 27 maja 2018 roku w Kościele Parafialnym przy ulicy Rydla odbyła się Msza Święta w intencji uczniów, absolwentów, pracowników i emerytów CKS Szczecin.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i przyjaciołom szkoły za pomoc w zorganizowaniu tak wielkiego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii!

Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
30.05.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja