przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Rozstrzygnięcie I edycji konkursu deutsch fur Kinofreaks


 

 W dniu 29 maja 2019 w Zespole Szkół Nr 6 im M. Reja w Szczecinie odbył się finał I edycji międzyszkolnego konkusu na film w języku niemieckim pod hasłem „Deutsch für Kinofreaks”. Konkurs prowadzony jest w ramach programu Interreg Va, a jego założeniem jest poszukiwanie młodych kreatywnych ludzi, którzy nie boją się nowych wyzwań i jednocześnie znajdują dużą przyjemność w nauce języka niemieckiego.

Tematem I edycji była „ Moja szkoła (Meine Schule). W konkursie wzięły udział nastepujace szkoły SP 16 , LO VII i ZS Nr 6. Wszystkie szkoły pochodziły ze Szczecina.
Główną nagrodę zdobyły uczennice klasy VII Sp 16 Julia Szews i Aleksandra Woźniak. II miejsce zdobyli Mateusz Kota i Natialia Frąckiewicz z ZS 6, a III miejsce uczniowie LO VII Patrycja Olejnik i Nikodem Góralski. Podziękowania za wzięcie udziału w konkursie popłynęły także do uczennic klasy I hotelarz Zespołu szkół Nr 6, którym w tym roku nie udało się zając miejsca na podium. Liczymy, że dziewczęta podejmą walkę o podium w kolejnej edycji konkursu, który już w następnym roku szkolnym.

Tematem kolejnej edycji , wybranym zgodnie przez zwycieżkie zespoły, będzie „ Moje hobby ( Mein Hobby). Uczniowie zwycięzkich drużyn już zadeklarowali swój udział.
Ninijeszym już teraz zapraszamy inne szkoły ze Szczecina i okolic do wzięcia udziału w konkursie. Wszelkie informacje dotyczące konkursu można znależć na stronie internetowej Zespołu Szkół Nr 6 w zakładce język niemiecki w Gastronomiku.

Poniżej podajemy link do zwycięskiego filmu:
https://youtu.be/A2tv3mLqa-w

Wszystkim uczniom biorącym udział w tej edycji konkursu chcemy bardzo podziękować, a zwycięskim zespołom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Pragniemy również pięknie podziękować opiekunkom zwycięskich drużyn, pani Barbarze Sipowicz z SP 16 i pani Liliannie Wasilewskiej z LO VII.


Organizatorki konkursu
Małgorzata Gonciarz
Magdalena Lesień


 

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
11.06.2019