przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Weronika Włodarczyk - pierwsze miejsca w Pradze i Rio de Janeiro

Weronika Włodarczyk, studentka II roku studiów I stopnia na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie zdobyła I miejsce w International Festival Online Competition "Under the Brazilian Sun" w Brazylii (Rio de Janeiro).

Studentka startowała w kategorii "classical singing" w grupie uczestników w wieku 17-20 lat. W tym samym dniu, 15 marca br. Weronika otrzymała także wyniki konkursu INTERNATIONAL COMPETITION OF ARTS - 2022 PRAGUE STARS ONLINE, w którym również wyśpiewała sobie I miejsce i złoty medal, a filmik z wynikami można zobaczyć pod linkiem - https://youtu.be/-8ASYcPQvho.

W konkursie w czeskiej Pradze z II miejsca cieszy się również Fatima Aldalati. Studentkom podczas nagrań zgłoszonych do oceny konkursowej towarzyszyła przy fortepianie mgr Elena Swiridenko, a do udziału w konkurencjach przygotowała je dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS, wyróżniona na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki i Sztuki - International Competition of Music and Arts "Magic stars of Seoul" w Korei Południowej nagrodą specjalną dla najlepszego pedagoga.

Autor:  Akademia Sztuki w Szczecinie 
21.03.2022
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023