przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Młodzieżowy Budżet Obywatelski: czas na zgłoszenia

 


 

Masz pomysł jak zmienić swoją szkołę lub jej najbliższe otoczenie? A może chciałbyś zorganizować ciekawe przedsięwzięcie na terenie swojej placówki? Zgłoś wraz z przyjaciółmi projekt do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego i spraw by wszedł w życie!

Od dziś, uczniowie 38 szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych, mogą zgłaszać swoje pomysły do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. W każdej szkole powołana została Kapituła, której zadaniem, oprócz przyjęcia zgłoszenia, jest również rozpatrzenie złożonych projektów pod względem zgodności ze statutem danej placówki oraz przygotowanie listy projektów dopuszczonych do głosowania. Na zgłaszanie swoich pomysłów, grupy składające się z co najmniej 3 osób mają czas do 10 kwietnia br.

Koncepcja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego została w całości wypracowana przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, uczniowie mogą zgłaszać projekty w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to tzw. działania twarde, w ramach którego mogą zostać zrealizowane takie projekty jak na przykład doposażenie pracowni tematycznych czy też stworzenie stref wypoczynku w placówkach. Łącznie na tego typu inicjatywę każda ze szkół może przeznaczyć 6500 zł. Drugi obszar to tzw. projekty miękkie. W jego ramach uczniowie mogą starać się na przykład o zorganizowanie ciekawych szkoleń czy też konferencji tematycznych. Zgodnie z zasadami każda placówka będzie mogła przeznaczyć na takie działania 2000 zł. Kwota przypadająca na każdą placówkę to 8500zł, co daje nam łącznie 323 000 złotych, o których rozdysponowaniu zadecydują uczniowie szczecińskich szkół.

Głosowanie na poszczególne projekty zgłoszone przez uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się 17 kwietnia br.

Więcej o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim:
http://bip.um.szczecin.pl/chapter_131182.asp?soid=1E9AB1587CA44F0DAC968082714549DE
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
01.04.2019