przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wakacje w MBP w Szczecin

Przed nami kolejny miesiąc wakacji. Wszystkie zajęcia są jak zawsze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie darmowe, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)
Wieczne mity - wakacje w bibliotece
Uczestników wakacyjnych zajęć w bibliotece serdecznie zapraszamy w sierpniowe środy i czwartki, w godz. 13.00-14.00 do udziału w wyprawie do krainy starożytnej mitologii. Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych.
Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach, konkursach oraz warsztatach plastycznych. Program zajęć przygotowany został w oparciu o książkę Katarzyny Marciniak pt. „Moja pierwsza mitologia”.

Filia biblioteczna nr 48 (ul. Rydla 93)
Warsztaty z Basią
9, 16, 23 i 30 sierpnia o godz. 13.00 zapraszamy do filii bibliotecznej nr 48 na wakacyjne warsztaty z Basią, ulubienicą małych czytelników, bohaterką serii książek Zofii Staneckiej.
Cykl spotkań poświęcony będzie niesamowitym książkom:
9 sierpnia - „Basia i podróż”
16 sierpnia - „Basia i biwak”
23 sierpnia - „Basia i upał w zoo”
30 sierpnia - „Basia i basen”

Filia biblioteczna nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Ekologiczny sierpień
Sierpień upłynie nam pod znakiem ekologii, odbędą się 3 spotkania z EkoPaką, będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek ekologicznych związanych z materiałami wtórnymi, takimi jak, papier, plastik oraz aluminium. Będą to zajęcia twórcze, na których dzieci będą pracowały nie tylko głową, ale i rękami uzbrojonymi w nożyczki, pędzle, klocki czy druciki aluminiowe. Obiecujemy świetną zabawę, której granice wyznaczy dziecięca wyobraźnia, a ekologiczne treści zostaną zaszczepione bezboleśnie i trwale w młodych umysłach.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat. Każde spotkanie zacznie się o godz. 13.00.
9 sierpnia - bohaterem będzie aluminium,
16 sierpnia - tworzywa sztuczne,
23 sierpnia - papier.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, pod numerem tel. 91 506 50 56 lub mailowo filia54@mbp.szczecin.pl
 

10.08.2018