przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień miotacza i skoczka w Błękitnej

W czwartek 21 marca w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie odbył się „Dzień miotacza i skoczka w Błękitnej”. Impreza miała na celu rozpowszechnienie takich konkurencji jak skok wzwyż i pchnięcie kulą oraz aktywizację dzieci otyłych które na co dzień unikają aktywności fizycznej. Na kilka godzin hala sportowa w popularnej „Błękitnej” zamieniła się w profesjonalną skocznie i rzutnie. Uczniowie do rywalizacji przystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 SP oraz 6-7 SP osobno dziewczęta i chłopcy. Na otwarciu imprezy pojawił się również gość specjalny dyrektor Grzegorz Szymkowiak. Otwarcie zawodów zainicjował dyrektor Grzegorz Szymkowiak, który przy owacji wszystkich uczestników wykonał pchnięcie kulą, poprawiając swój rezultat z przed roku! Po wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez zespół tancerek z Błękitnej uczniowie przystąpili do swoich konkurencji. Na koniec odbyły się dekoracje zwycięzców. Dla najlepszych czekały medale. Każdy uczestnik zawodów otrzymał również dyplom i słodki upominek.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Niesamowite emocje budził skok wzwyż. Cieszy również fakt, że w konkurencji pchnięcia kulą udało się zmobilizować sporą część dzieci otyłych. Miejmy nadzieję, że taki sposób rozgrywania zawodów przekona uczniów do uprawiania sportu. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy mieli odwagę sprawdzić się w tych niecodziennych konkurencjach. Do zobaczenia za rok!


Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:


Pchnięcie kulą dziewczęta klasa 4-5 SP

 1. Ksenia Garbatiuk
 2. Oliwia Rybarczyk
 3. Ksenia Zariczna


Pchnięcie kulą dziewczęta klasa 6-7 SP

 1. Paulina Grzelecka


Pchnięcie kulą chłopcy klasa 4-5 SP

 1. Alan Dłubisz
 2. Karol Koralewski
 3. Piotr Pudło


Pchnięcie kulą chłopcy klasa 6-7 SP

 1. Antek Tendel
 2. Mateusz Przygoda
 3. Piotr Dołasiński


Skok wzwyż dziewczęta klasa 6-7 SP

 1. Aleksandra Sobkowiak
 2. Zofia Wolska


Skok wzwyż chłopcy klasa 4-5 SP

 1. Wojtek Kupis
 2. Krzysztof Kaźmierczak
 3. Wiktor Warda

Skok wzwyż dziewczęta klasa 4-5 SP

 1. Zuzanna Dwojacka
 2. Kaja Szajkowska
 3. Wiktoria Wollnik


Skok wzwyż chłopcy klasa 6-7 SP

 1. Hubert Chwiluk
 2. Alan Szalaty
 3. Oskar Łuc


Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Dorota Chmiel, mgr Adam Skrobuk i mgr Krzysztof Sawicki.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 55 
28.03.2019