Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Uczniowie z Niemiec w naszej szkole

 

W dniu 10 października nauczyciele oraz uczniowie gimnazjum 34 w Szczecinie powitali w swojej szkole grupę uczniów ze szkoły w Schenklengsfeld w Niemczech. Uczniowie przybyli do Szczecina pod opieką dwóch nauczycieli z Niemiec i przez najbliższe 5 dni będą zamieszkiwać w domach swoich rówieśników z Polski, którzy zdecydowali się ich zaprosić.
Podczas swojego pobytu w Szczecinie, uczniowie niemieccy będą mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje polska szkoła, zwiedzić i poznać historię Szczecina, a także jego okolic, a przede wszystkim zapoznać się z polskimi uczniami. Jest to też doskonała okazja do używania języka obcego w sytuacjach życia codziennego i jest to najlepsza możliwa nauka.

Wymiana polsko-niemiecka, która odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Euroregionu Pomerania, jest doskonałą nauką i przygodą dla młodzieży, a także poważną lekcją odpowiedzialności. Na wiosnę planowana jest rewizyta naszych uczniów w Niemczech.
 

Autor:  Gimnazjum Nr 34 
17.10.2016


  •  

  •  

  •  

  •