Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Podsumowanie Gry Miejskiej "Śladami Jedynki"

Uczniowie I LO po raz trzeci zmierzyli się z tradycją szkoły, miastem i sobą w Szkolnej Grze Miejskiej "Śladami Jedynki". W rześki poranek 27 października, 16 grup ruszyło na ulice Szczecina, aby wykonać zadania. Na swojej drodze spotkali surowe wykładowczynie z XIX-wiecznej Sorbony, przed którymi musieli zdać egzamin z chemii; butnych żołnierzy przy Państwowym Punkcie Repatriacyjnym, którzy badali znajomość losów szczecinian, osiedlających się w naszym mieści po wojnie, tak jak pani Janina Szczerska; czy pomocne bibliotekarki w Książnicy Pomorskiej pomagające w odtworzeniu przedwojennych losów naszej placówki edukacyjnej.

Wszystkie zespoły pomyślnie ukończyły Grę Miejską. Podsumowanie i ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród dla najlepszych grup odbyło się 4 listopada 2016 r. w dniu uroczystego Ślubowania kl.I w zabytkowej auli budynku szkoły przy al.Piastów 12.

WYNIKI III GRY MIEJSKIEJ :

1. W klasyfikacji grup :
- I miejsce - Loża Szyderców - kl. I H
- II miejsce - Sportowe Świry - kl. I G
- III miejsce - Talmonki - kl. I B
- IV miejsce - Sandałki Leszka - kl. I C i Zwycięzcy - kl. I H
- V miejsce - Lingwistyczne Świry - kl. I A
- VI miejsce - Mopsy - kl. I E
- VII miejsce - Turyści - kl. I A i Zwiędły Rabarbar - kl. ID i FSociety - kl. I F
- VIII miejsce - Pozytywne Jednostki - kl. I G
- IX miejsce - Wojtasiki - kl. IB i Dzikie Koty - kl. I E
- X miejsce - Misie Tulisie - kl. IC
- XI miejsce - Brokuły - kl. ID
- XII miejsce - Kadrzyński i Przyjaciele - kl. I F W rywalizacji klas wygrali wychowankowie p. Jarosława Usowicza - klas I H.


Zaangażowana i bystra młodzież, rodzice, którzy wsparli szkołę swoją obecnością i wiedzą, cudowni wychowawcy, którzy stanęli na wysokości zadania, pomocna Dyrekcja szkoły i życzliwe instytucje na terenie miasta - bez tych elementów, nie byłoby III Gry Miejskiej "Śladami Jedynki".


Dziękuję wszystkim w imieniu organizatorów - Agnieszka Piskorek

Autor:  I Liceum Ogólnokształcące 
14.11.2016


  •  

  •  

  •