przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Praktyki zawodowe w ramach projektu ERASMUS+ w ZSB

 


Praktyki zawodowe w ramach projektu ERASMUS+
w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie

„Kreatywność zawodowa –gwarantem sukcesu” tak brzmi nazwa projektu, w którym wzięło udział czterdziestu uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik renowacji elementów architektury, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uczniowie podzieleni na dwie dwudziestoosobowe grupy odbywali staże w firmach zagranicznych, których działalność jest zgodna z kierunkami kształcenia.


Była to pierwsza część wymiany młodzieżowej w ramach programu Erasmus +. Jedna grupa uczniów pod opieką dwóch nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Irlandii do Mallow, malowniczo położonego miasteczka nad doliną Blackwater w irlandzkiej prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Druga grupa odbywała praktyki w Czechach w mieście Havirov, położonym w granicach historycznego regionu Śląska Cieszyńskiego.

W czasie pobytu na praktyce zagranicznej młodzież miała okazję pogłębiać nie tylko swoją wiedzę i umiejętności zawodowe oraz językowe ale również miała możliwość poznawania kraju pod względem kulturowym oraz zwiedzania pobliskich atrakcji turystycznych.

Uczniowie w ramach odbytych praktyk otrzymali certyfikat opracowany przez przedsiębiorstwa, Europass Mobilność, co czyni ich bardziej atrakcyjnymi pracownikami na rynku europejskim.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus plus Mobilność edukacyjna, Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Autor:  Zespół Szkół Budowlanych 
11.06.2018