przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Klasa pokolenia After Computers - Gimnazjum nr 18

    

Od 1 września 2014 roku w Gimnazjum nr 18 w Szczecinie funkcjonuje klasa 1 „d”, potocznie zwana „tabletową”. Pomysł na nią pojawił się już rok wcześniej, gdy na lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie mieli przedstawić propozycję profilu, który można by utworzyć w naszej szkole. Wydawać by się mogło, by pomysł Kuby, żeby utworzyć klasę, w której uczniowie na lekcjach korzystaliby z technologii komputerowej, nie jest możliwy do zrealizowania w placówce publicznej. Jednak dzięki wsparciu sponsorów, którzy są zainteresowani cyfryzacją szkół i komputeryzacją procesu nauczania, utworzona została klasa o profilu „technologie komunikacyjne”. Jej uczniowie mają do dyspozycji tablety, dzięki którym korzystają na lekcjach z cyfrowych podręczników oraz aplikacji dostępnych w Internecie.    

     Mimo początkowy trudności, spowodowanych przede wszystkim problemami z siecią bezprzewodową, nauczyciele i uczniowie obecnie już mogą bez przeszkód realizować zajęcia, podczas których gimnazjaliści wdrażani są do prawidłowego funkcjonowania w cyberprzestrzeni.

     Dnia 19 listopada odbyła się lekcja wiedzy o społeczeństwie, podczas której zaproszeni goście mogli obserwować, w jaki sposób uczniowie kreatywnie korzystają z mediów, szukają informacji w Internecie i prezentują wyniki własnej pracy.

Patronat nad klasą objęły: Serwis IT, Szczeciński Park Naukowo –Technologiczny, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Unizeto Technologies SA oraz Wydział Informatyki Urzędu Miasta Szczecin.
 

Autor:  Gimnazjum nr 18 
27.11.2014