przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sukces ogólnopolski uczniów Gimnazjum 23

 

Uczniowie "Koła fizycznego" zakwalifikowali się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Nauk Przyrodniczych na Scenie "Science on Stage 7". W Festiwalu i konkursowych zmaganiach uczestniczyło prawie 300 uczniów i nauczycieli z ok 40 szkół z całej Polski. Konkurs organizowany był na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauk przyrodniczych i uatrakcyjnienie sposobów nauczania fizyki, biologii, chemii, astronomii i matematyki. Zespoły złożone z nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oceniane były w trzech kategoriach:

  • demonstracje zjawisk,
  • działania artystyczne związane z wymienionymi naukami (przedstawienia teatralne, kompozycje muzyczne, fotografie, rysunki, wiersze itp.),
  • prezentacje multimedialne dotyczące osiągnięć nauk przyrodniczych i matematyki.

Nasi uczniowie (jako jedyny zespół ze Szczecina) w składzie: Paulina Kuska (kl. III), Zuzanna Machnij (kl.III), Paulina Dziubak (kl.III), Konrad Żyła (kl.III), Ewa Jusiuk (kl.II), Sandra Gulbinowicz (kl.II), Nikola Lutz (kl.II) pod kierunkiem nauczycielki fizyki i muzyki, jak również czynnego członka Stowarzyszenia Klubu Naukowca, mgr Agaty Kuźbik oraz mgr Łukasza Wyki (prezesa Klubu Naukowca) zaprezentowali na scenie demonstracje zjawisk dotyczących akustyki pt."W krainie dźwięków". Była to krótka opowieść o dźwiękach, która w lekkiej formie przekazała wiele informacji na temat akustyki. Nie zabrakło humoru i świetnie wytrenowanych eksperymentów, które przeprowadzili po mistrzowsku uczniowie. Spośród kilkudziesięciu zespołów (szkół podstawowych, gimnazjów, liceów), to nasz zespół otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez "JACEK LEGENDZIEWICZ JORDAN GROUP" w postaci vouchera na wydłużony weekend w Krakowie, oraz uczestnictwo w "LEKCJI MATEMATYKI i FIZYKI w STARYM KRAKOWIE”, obejmujący noclegi i wyżywienie.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki a w skład jury wchodzili profesorowie nauk ścisłych wyższych uczelni.
 

Autor:  Zespół Szkół nr 1 
30.09.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie