Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Pałacowe poidełko

 

 

Ponad dwa miesiące trwały prace nad ozdobieniem poidełka, które pojawiło się w tym roku szkolnym na korytarzu Pałacu Młodzieży. ZWiK Szczecin instalował je w szczecińskich szkołach i placówkach oświatowych. Wszystkie poidełka podają wodę wprost z sieci wodociągowej, a ich zamontowanie ma zachęcić szczecinian do picia wody prosto z kranu.

Pałacowe poidełko wyróżnia od wszystkich innych niezwykła oprawa. To wszystko dzięki uczestnikom grupy młodzieżowej z Pracowni Ceramicznej, którzy pod opieką artystyczną p. Kornelii Tumanowicz stworzyli piękną mozaikę. Nad wspólnym projektem pracowało kilka osób. Inspiracją był żywioł wody – stąd widoczne wiry wodne i kolorystyka. Najpierw powstał szablon, na jego podstawie kafle, które zostały uprzestrzennione. Następnym etapem było wysuszenie, potem wypalenie na bisquit, a na samym końcu malowanie szkliwami i angobami. Niezwykła mozaika cieszy oczy i jest dowodem na to, jak zdolna młodzież uczęszcza na zajęcia w Pałacu Młodzieży.

http://palac.szczecin.pl/2016/06/palacowe-poidelko/
 

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
22.06.2016


  •  

  •  

  •