przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs dla licealistów i seniorów na najciekawszą recenzję wystawy

Muzeum Narodowe w Szczecinie zachęca młodzież i seniorów do udziału w konkursie literackim na najciekawszą recenzję wystawy „Stettin/Szczecin – jedna historia. Sztuka XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”.

Podstawowym celem przyświecającym twórcom wystawy była potrzeba stworzenia opowieści o jednym Stettinie/Szczecinie – tym przed- i powojennym, takim, który łączy polską i niemiecką historię miasta w jedną, acz złożoną z niezliczonych doświadczeń całość. Do jego realizacji wykorzystano wybór niemieckich i polskich dzieł z XIX i XX wieku. Stanowi on dobrą reprezentację szczecińskiej kolekcji, bowiem obejmuje te okoliczności, które najlepiej oddają kluczowe meandry historii miasta. Proponowana ekspozycja to obraz drogi prowadzącej do zgody na myślenie o Szczecinie jako polskim mieście z niemiecką przeszłością.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i seniorów. Jego celem jest zachęcenie utalentowanych osób do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej, rozwijania wyobraźni i wrażliwości, a także poszerzania wiadomości z zakresu historii sztuki i literatury.

Prace należy nadsyłać do 31 stycznia 2022.

Lista załączników:

Autor:  Muzeum Narodowe w Szczecinie  
26.10.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021