przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w SP 28

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Tak jak w całym kraju, tak i w Szkole Podstawowej Nr 28 w Szczecinie miały miejsce uroczyste obchody wspólnego święta, święta wszystkich Polaków.

W dniu 09.11.2018 r. o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała Hymn Narodowy. Była to również okazja do zaprezentowania pięknych, własnoręcznie wykonanych kotylionów. W tym dniu mogliśmy także podziwiać szereg wystaw: biżuterii patriotycznej, oraz prac konkursowych: Wielcy Polacy, pocztówki, listy i wiersze do Ojczyzny.

Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Przeglądzie Poezji i Piosenki Patriotycznej, w klasach IV-VI prezentacja przybrała formę konkursu. Powyższe uroczystości stały się świetną okazją do pielęgnowania postaw patriotycznych i obywatelskich oraz do rozwijania zainteresowań literackich, recytatorskich i artystycznych. Młodzi wykonawcy poprzez śpiew i poezję ukazali piękno naszej Ojczyzny, jej języka, bohaterstwo oraz walkę Polaków o wolność i niepodległość. Uroczysta akademia wprowadziła wszystkich w klimat zadumy, refleksji, a także wielkiej radości. Atmosfera wspaniałej zabawy udzieliła się wszystkim: występującym, wspaniałej publiczności, zaproszonym gościom i nauczycielom.

To była piękna lekcja patriotyzmu!
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 28 
19.11.2018