przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

IV Wykład cyklu Eksplozji Wiedzy

Uniwersytet Szczeciński i Miasto Szczecin zapraszają na kolejny otwarty wykład w ramach projektu „EKSPLOZJA WIEDZY. Uniwersyteckie spotkania z nauką”. Celem programu jest przybliżenie ciekawych zagadnień ze świata nauki przez specjalnie zaproszonych gości spoza Uniwersytetu Szczecińskiego.

IV wykład cyklu pt.: „Reportaż czyli życie” poprowadzi Mariusz Szczygieł, Prezes Fundacji Instytut Reportażu. W trakcie spotkania reporter odpowie na następujące pytania: Dlaczego i jak zacząłem pisać? Kiedy reporter odkrywa nowy ląd? Po co czytamy reportaże? Sposoby na opisywanie życia. Dlaczego nie ma reportażu bez szczegółu? Dlaczego szczegół to palec olbrzyma? Czy reporter może być nieśmiały? Jak trafić do zawodu reportera?

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. (środa) o godzinie 12:00 w auli Wydziału Humanistycznego, ul. Krakowska 71-79.

Prosimy o zgłoszenie chęci przybycia grupy do 8 kwietnia na adres aneta.szeremeta@usz.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy również o podanie nazwiska opiekuna grupy i liczby osób, które wezmą udział w wykładzie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: wyklady.usz.edu.pl

Serdecznie zapraszamy
Biuro Promocji i Informacji
Uniwersytetu Szczecińskiego


Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
12.03.2019