przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

W „Stokrotce” dzieci czytają z Misiem Tulisiem

 

„Siadaj szybko na dywanie – coś pięknego dziś się stanie.
W wielki świat literatury zaprowadzi Ciebie Miś”

 

Dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 67 „Stokrotka” przez okres od listopada 2018r. do czerwca 2019r. brały udział w projekcie „Mały Miś – czytające przedszkolaki”. Ideą projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Czytanie dziecku sprawia, że szybciej się ono uczy i przyswaja wiedzę, rozwija pamięć, swoje zainteresowania, wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

Miś Tuliś wędrował po domach naszych przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka było zaopiekować się misiem przez kilka dni. Wspólnie z rodzicami przeczytać bajkę, zapisać jej tytuł, narysować obrazek. W ten sposób powstał przepiękny dzienniczek z najpiękniejszymi ilustracjami, w tworzenie którego zaangażowały się przedszkolaki oraz ich rodzice i rodzeństwo. Świadczy to o tym, że wspólne czytanie może dostarczyć wiele radości i wspaniałych przeżyć, zarówno dzieciom jak i dorosłym.
W przedszkolu wspólnie z Misiem Tulisiem dzieci bawiły się i słuchały bajek czytanych przez zaproszonych gości. W j. niemieckim czytała i tłumaczyła bajkę p. Ewa Szpakowska oraz w j. angielskim p. Katarzyna Rymkiewicz.

Dziesiątego czerwca b.r. nastąpiło uroczyste zakończenie projektu. W przedszkolu odwiedziła nas p. Agata Sokołowska konsultant oświatowy, czytając dzieciom książeczkę pt. „ Proszę mnie przytulić” E. Dziubak. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a następnie zaśpiewali ulubioną piosenkę Misia Tulisia.

 

Autorki:
Beata Witczak nauczyciel edukacji przedszkolnej w PP - 67
Weronika Jarmułowicz nauczyciel edukacji przedszkolnej w PP - 67
 

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 67 
24.06.2019