przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie spotkania z popkulturą BETON

Giełda komiksów, prelekcje, warsztaty, gry i konkurs cosplay – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekały na fanów kultury popularnej 18 listopada 2017 w bibliotece międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Beton, czyli szczecińskie spotkania z popkulturą, to inicjatywa która wyrosła z idei szczecińskiej giełdy komiksów organizowanej cyklicznie przez kilka ostatnich lat w Szczecinie. W minionym roku organizowało ją stowarzyszenie POP-ART. Tym razem formuła została znacznie poszerzona. Zmieniła się także lokalizacja imprezy, która powróciła do swoich początków – na teren kampusu przy al. Piastów 40b.

W programie m. in. giełda komiksu szczecińskich kolekcjonerów, warsztaty kryminalno-komiksowe prowadzone przez Marka Stelara i Wojtka Biernawskiego, warsztaty makijażu cosplayowego i tworzenia broni superbohaterskiej, spotkanie z komiksiarzami: Hubertem Ronkiem, Piotrem Drzewieckim i Jackiem Frąsiem oraz Michałem Traczykiem, prelekcje tematyczne z zakresu komiksu oraz kultury japońskiej. Można było obejrzeć kolekcje figurek i pograć w gry. Oprawę graficzną stanowiła wystawa prac Arnolda Wolińskiego wyeksponowana w przestrzeni budynku.

Dla najmłodszych przewidziano osobne warsztaty oraz spotkanie z Hubertem Ronkiem, znanym przede wszystkim z magazynu „Kumpel” oraz komiksów o przygodach Antka Srebrnego. 

Po raz pierwszy była wręczona Nagroda PopKulturowa „Beton”. Odbył się również konkurs cosplay.

Po tych atrakcjach przenosimy się do Cesky’ego Filmu, gdzie o godz. 19.00 rozpoczął się pokaz CARTOON Piotra Drzewieckiego, a po nim zapraszamy na afterparty!

Wydarzeniami towarzyszącymi imprezie są spotkania autorskie w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2): 17 listopada z Michałem Cholewą, 22 listopada z Alicją Makowską, a 24 listopada – z Jackiem L. Komudą.

Szczegółowy program znajduje się pod tym linkiem: http://www.pop-art.org.pl/beton/program/ oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/309744002768168/

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
20.11.2017