przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Projekt "Autyzm na Zielono"

baner

W ramach projektu rodzice dzieci i młodzieży z autyzmem z woj. zachodniopomorskiego angażują się w wolontariat na rzecz ochrony przyrody, uczestniczą w wycieczkach i wyjazdach do miejsc edukacji ekologicznej, a także mogą uczestniczyć w spotkaniach grupy wsparcia.

Chcemy umożliwić rodzinom z dziećmi i młodzieżą z autyzmem zaangażowanie się w działania na rzecz środowiska naturalnego, co przyczyni się do przełamania poczucia bierności i bezsilności,zwykle wiążących się z niepełnosprawnością. Uczestnicy projektu poczują się aktywnymi członkami społeczności lokalnej.

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju (nawet przed diagnozą) do naszej siedziby. Prowadzimy tam nasze działania i spotkania. Dyżury w punkcie są prowadzone przez środowisko rodziców, chętnych do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi rodzicami. Oferujemy przyjazną atmosferę, ciepłą rozmowę, inspirujemy do poszukiwania nowych rozwiązań.

Serdecznie zapraszamy nowe osoby w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 17.00 do 19.00 na ul. Lutnianą 39 w Szczecinie (pokój 202, II piętro).

Jeśli nie pasuje Ci ten termin - napisz na nazielono@bioautyzm.pl. Na pewno znajdziemy czas na spotkanie

 

Projekt "Autyzm na Zielono" finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
 

26.01.2023