przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Debata społeczna

14 listopada 2016 roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w debacie społecznej p.n „O przemocy bez stereotypów – debata pokoleń” Debatę zorganizował Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Odbyła się ona w Sali Sesyjnej Rady Miasta UM a oprócz prowadzących tj. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Andrzeja Biernata oraz policjantów z KMP w debacie wzięli udział przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Kuratorium, Urzędu Miejskiego, związków skupiających seniorów oraz uczniów z II LO i Gimnazjum nr 18. Wzajemna wymiana informacji, która miała miejsce podczas debaty służyła między innymi poprawieniu w przyszłości skuteczność działania Policji.

Debata umożliwiła naszym uczniom poznanie problemów oraz oczekiwań lokalnej społeczności na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Była również okazją do przedstawienia propozycji współdziałania z Policją.

Szczególnym zainteresowaniem uczestników debaty cieszyła się demonstracja tzw. "symulatora starości”. Pozwala on imitować ograniczenia związane m.in. ze zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi stawów czy z osłabieniem siły mięśni i napięcia. Urządzenie zostało stworzone, aby pomóc zrozumieć starszych lub chorych ludzi, nabrać do nich szacunku, a w efekcie właściwie z nimi postępować a także uświadomić że są oni bezbronni na jakikolwiek na nich atak. Ku uciesze naszej młodzieży spośród wszystkich uczestników debaty do zademonstrowania symulatora zgłosił się Maciej Sztylc, który w roli „królika doświadczalnego” znosił dzielnie trudy jego założenia i demonstrowania.
 

Autor:  VII Liceum Ogólnokształcące 
21.12.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie