przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Piknik „Z pasją po zdrowie” SP 48

 

19 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej 35 odbył się Piknik „Z pasją po zdrowie” pod patronatem Fundacji Małgorzaty Glinki. Impreza ta sfinansowana została z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizację wydarzenia wspierało również Ministerstwo Zdrowia i Urząd Miasta Szczecin. Małgorzata Glinka, główna pomysłodawczyni Pikniku „Z pasją po zdrowie”, jest najlepszą w historii polską siatkarką, wielkokrotną reprezentantką Polski w piłce siatkowej kobiet, dwukrotną mistrzynią Europy, wielokrotną mistrzynią Polski, założycielką Glinka Academy. Uczniowski Klub Sportowy Pogodno, który działa przy SP 48 już od 21 lat, spotkało wielkie wyróżnienie. Jako jedyny szczeciński klub nasz UKS został objęty wsparciem Glinka Academy, której celem jest promowanie sportowego i zdrowego stylu życia.

W pierwszej części pikniku, po powitaniu zaproszonych gości, wystąpiła grupa Krzysztofa Kryja ze Szczecińskiego Centrum Treningu Personalnego z pokazem umiejętności jazdy na rowerach spinningowych. Wspólną zabawę dla wszystkich uczestników poprowadziła instruktorka Zumby.

W trakcie imprezy realizowane były dwa bloki: rekreacyjno – zdrowotny oraz sportowy.

W części rekreacyjno – zdrowotnej dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci dmuchańców, magicznych deskorolek, kosmicznych kul oraz malowania twarzy w barwach biało – czerwonych (był to dzień meczu Polski na Mundialu). W ramach tego bloku odbyły się również zajęcia z lekarzem, fizjoterapeutą i dietetykiem oraz pokazy pierwszej pomocy. Uczniowie klas 4 – 6 mogli obejrzeć filmy na temat anoreksji, bulimii i higieny osobistej. Klasy sportowe miały lekcję jazdy na rowerach spinningowych.

W bloku sportowym maluchy od zeróweczki do klasy trzeciej rywalizowały między sobą w wyścigach rzędów, na torze przeszkód i w rzucance siatkarskiej. Klasy starsze konkurowały ze sobą w turnieju mixów siatkarskich, w strefie lekkoatletyki, na zwinnościowym torze przeszkód oraz w przeciąganiu liny.

Dla spragnionych uczestników pikniku była przygotowana woda, którą ufundowała firma Viktoria Cymes oraz czekały piękne, czerwone jabłuszka.

Wielką atrakcją imprezy było bicie rekordu w podbijaniu piłki siatkowej w czasie dziesięciu sekund. Brali w nim udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, trenerzy i zaproszeni goście. Oficjalne wyniki podamy w najbliższym czasie.

Na Pikniku „Z pasją po zdrowie”, po raz pierwszy organizowanym w Szczecinie, wszyscy nie tylko doskonale bawili się, ale również zaczerpnęli sporo wiedzy o zdrowym stylu życia i mogli uczestniczyć w rywalizacji sportowej. I co bardzo ważne, pogoda była dla nas wszystkich bardzo przychylna.


Małgorzata Wrońska

 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 48 
22.06.2018
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie