przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Lem, drony, roboty i drukarka 3D

 


1 kwietnia 2016 (piątek), w siedzibie filii bibliotecznej nr 54 ProMedia
, odbędą się pokazy technologii, warsztaty i rozmowy literacko-futurystyczne oraz konkurs i projekcja filmowa. Wydarzenia te mają upamiętnić 10. rocznicę śmierci Stanisława Lema.

Spotkanie otworzy występ chóru Gimnazjum nr 12 im. Stanisława Lema.

Program składa się z dwóch części: otwartej, którą rozpocznie o godz. 16.00 Marek Szymański (Fundacja Kamienica 1), kolejni prelegenci to Sebastian Szczepański z Opowieściami o druku 3D (Cyfrowi Wynalazcy) oraz Kinga Tomaszewska z pogadanką Lem i roboty. O godz. 16.30 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu „Przyszłość jest dziś”, a o godz. 16.45 odbędą się pokazy technologii, podczas których będzie można poznać Wirtualną rzeczywistość, drukarkę 3D, oraz roboty Lego Mindstorm.

Część druga, warsztatowa, odbędzie się równolegle w godz. 18.00–19.30. W Salonie Literackim w ProMedia warsztaty z podstaw obsługi dronów poprowadzi Marek Szymański z Go4idea.pl, a w Sali Klubowej warsztaty z robotyki poprowadzi Kinga Tomaszewska z Go4idea.pl

Tuż przed warsztatami Przemek Głowa zabierze wszystkich chętnych na krótki spacer, zakończony w Českym Filmie, gdzie ok. godz. 18.00 rozpoczną się projekcje ekranizacji powieści Lema.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy jest darmowy, tylko na część warsztatową obowiązywały wcześniejsze zgłoszenia.

Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: http://www.mbp.szczecin.pl/dokument,389.html

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Cyfrowi Wynalazcy, Fundacja Kamienica 1.
Partnerzy wydarzenia: Go4idea.pl, Latawki.pl, Fundacja Netcamp, Český Film.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
29.03.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie