przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Pysznie i zdrowo w ZS 2

 

Uczennice z zawodu technik turystyki wiejskiej zapoczątkowały fantastyczną akcję, związaną ze zdrowym i pysznym II śniadaniem. Problem zdrowego odżywiania się jest wszystkim doskonale znany, czasem mały impuls wystarczy, aby coś zmienić w naszej diecie. Wystarczy dodać owoce i warzywa, aby nasze posiłki stały się kolorowe i zdrowe.

W pierwszej kolejności odbyła się akcja "Kanapeczka". Dziewczyny bardzo się postarały. Przygotowane przez nie wyroby były kolorowe oraz przepyszne. Kto spróbował ten na pewno to potwierdzi. Wybór był duży, ponieważ kanapki zostały przyrządzone z pastą jajeczną, z tzw. gzikiem, z polędwicą drobiową oraz z żółtym serem. Do ich wykonania użyto białe i ciemne pieczywo. Dodatkowo wzbogacone zostały o kolorowe i świeże warzywa.

W następnym tygodniu serwowano naleśniki z dżemami owocowymi oraz koktajle mleczno-owocowe. Specjały rozeszły się błyskawiczne i stały się hitem dnia. Dodatkiem do naleśników były dżemy: malinowy, brzoskwiniowy oraz z owoców leśnych. natomiast, dodatkami smakowymi do napojów, na bazie naturalnego kefiru, były maliny, banany oraz brzoskwinie.

Mamy nadzieję, że takie akcje zmobilizowały uczniów do zdrowego odżywiania się i przynoszenia warzywno-owocowych przekąsek do szkoły.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
07.10.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie