przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Niebawem egzamin ósmoklasisty

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się egzamin ósmoklasisty, czyli pierwszy poważny test tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Przed nimi zmagania zadaniami z 3 przedmiotami: językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym.

Podobnie jak w poprzednich latach, egzamin ósmoklasisty rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. Ten egzamin zaplanowano na wtorek, 14 maja br. Dzień później, w środę 15 maja br., uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. Ostatnia część egzaminu, to sprawdzian znajomości języka obcego nowożytnego. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek, czyli 16 maja br.

W tym roku, do egzaminu kończącego szkołę podstawową w Szczecinie przystąpi nieco ponad 2300 uczniów z 48 publicznych placówek.

Po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Co ważne, egzamin jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić by ukończyć szkołę podstawową. Nie został jednak określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Wyniki tegorocznych zmagań z egzaminem ósmoklasisty poznamy 3 lipca.

Uczniowie, którzy z różnych powodów nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w terminie podstawowym lub ich praca zostanie unieważniona, będą mogli przystąpić do niego w tak zwanym terminie dodatkowym. Odbędzie się on w dniach 10-12 czerwca br.

Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, w tym czasy trwania poszczególnych sprawdzianów czy też ich dokładny harmonogram, znajdują się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Tradycyjnie już życzymy powodzenia wszystkim tegorocznym ósmoklasistom i mocno trzymamy kciuki za osiągnięcie doskonałych wyników podczas nachodzących egzaminów, które pozwolą Wam na dostanie się do wymarzonej szkoły średniej!

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
10.05.2024