przejdź do głównej treści strony

Obchody Światowego Dnia Diabetyka w ZSO Nr 9

14. listopada przypada Światowy Dzień Diabetyka, w ZSO Nr 9 stał się on okazją do wykonania pomiaru poziomu glukozy we krwi. Z tej możliwości skorzystali zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły. Uczniowie wszystkich klas mogli także obejrzeć film dotyczący przyczyn cukrzycy typu 1 i cukrzycy typu 2, objawów i sposobów udzielania pomocy w przypadku hipoglikemii.

Pomysłodawczynią i organizatorką przedsięwzięcia była pani Katarzyna, mama Huberta - naszego najmłodszego diabetyka, ucznia klasy 1a SP 15, przy współudziale pani Anny Żelazko - naszej pielęgniarki. Pani Katarzyna opowiadała o codzienności osób chorych na cukrzycę, zasadach korzystania z glukometru i pena do podawania insuliny, zaletach pompy insulinowej i sensorów sprzężonych z aplikacją na smartfona, pozwalającą w czasie rzeczywistym monitorować zmiany poziomu glukozy we krwi. Uczestnicy spotkań mogli zobaczyć, a nawet dotknąć wszystkich przyrządów niezbędnych diabetykom w codziennym życiu.

Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za poświęcony czas i cierpliwość w wyjaśnianiu kolejnym grupom uczniów, że cukrzyca to bardzo poważna choroba, diagnozowana u coraz młodszych dzieci, a pani pielęgniarce za profesjonalne i bezbolesne wykonanie badań.

Stowarzyszeniu "Słodka1" jesteśmy wdzięczni za udostępnienie filmu, przekazanie plakatów i gadżetów, które trafiły do naszych uczniów.
 

Autor:  ZSO nr 9 
22.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją