przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Święto fizyki medycznej i konkurs dla młodzieży

 

Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej wraz z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Zakładem Fizyki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie serdecznie zapraszają uczniów zachodniopomorskich szkół na wspólne świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, które zaplanowane są na 9 listopada 2018 roku. Podczas spotkania odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

W ramach tegorocznych obchodów po raz kolejny już odbędzie się konkurs, którego celem jest rozbudzanie zainteresowania fizyką,ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną oraz popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. Wyzwanie to skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować prezentację multimedialną, której tematem jest ukazanie roli fizyki w medycynie.

Udział w obchodach, które odbędą się w piątek, 9 listopada, w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Wielkopolskiej, jest całkowicie bezpłatny - obowiązuje jednak rezerwacja miejsc.

Program wydarzenia oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.fm.usz.edu.pl.
 

Lista załączników:

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
05.10.2018