przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Przedszkolna Liga Piłki Nożnej 2014 - Relacja

VI OGÓLNOPOLSKA EDYCJA PRZEDSZKOLNEJ
LIGI PIŁKI NOŻNEJ
POD HASŁEM
,,SPORTOWE POWITANIE LATA”

1. Organizator: UKS POMIAR przy SP nr 18.
2. Celem imprezy była: popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym propagowanie aktywności ruchowej, rozbudzanie zamiłowań sportowych. Integracja dzieci w wieku przedszkolnym z rówieśnikami z innych województw.
3. Uczestnicy imprezy: PP nr 23, PP nr 41, PP nr 67oraz dwie grupy ,,0” z SP Nr 18 UKS POMIAR , PP Nr 35 z Koszalina, PP Nr 20 z Gorzowa Wielkopolskiego, PP Nr 2 z Choszczna.
4. Zaproszeni goście: TVN 24 , PR Szczecin, Kurier Szczeciński, Zawodnicy Pogoni 04, Straż Miejska.
5. Za sprawy organizacyjne i regulaminowe odpowiadał organizator prezes UKS POMIAR przy SP nr 18 Grzegorz Szymański – Uczniowski Klub Sportowy ,,POMIAR”
6. Orlik SP 18 przy ul. Komuny Paryskiej 20.
7. W programie odbyły się:

  • Turniej piłki nożnej.
  • Wyścigi rzędów na wesoło - ,,Sport i zabawa to fajna sprawa”.
  • Turniej unihokeja.
  • Dwa ognie - ,,Zbijak”.

8. Jak zawsze na naszej imprezie była wspaniała zabawa dla najmłodszych, promująca aktywność ruchową poprzez zabawę. Sport dla maluchów to po prostu radości, ruch a także nauka współpracy w grupie i odskocznia od rutyny dnia codziennego. Uczy wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu, kształtuje poczucie współodpowiedzialności, umiejętności przegrywani , pokonywania własnej słabości i wiary siebie.

Spotkanie przedszkoli miało charakter ogólnopolski. Dla wszystkich uczestników medale i puchary wręczaliwicemistrzowie Polski – zawodnicy Pogoni 04.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 18 
17.06.2014