przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

VI Wojewódzki Konkurs Mistrz OZE

19 maja w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE" . Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego dzielnie się zmagali z pytaniami i zadaniami, związanymi z tematyką odnawialnych źródeł energii i systemów pozyskiwania energii cieplnej i elektrycznej dzięki tym źródłom. W pierwszym etapie młodzi „energetycy” wysyłali plakaty lub memy o tematyce „Smog pokonamy odnawialnymi ź®ódłami energii. Uczniowie osiągnęli imponujące wyniki.

"Mistrzem OZE" został Igor Nadkierniczny z Węgorzyna. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Wojtas, a trzecie - Gabriela Trepka, obie ze Szczecina.

Wszyscy uczestnicy opuścili naszą szkołę z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Wszystkie nagrody udało się skompletować dzięki partnerom konkursu: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Wydziałowi Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie oraz firmom Viessmann i Kospel.

Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022.

Za udział w konkursie dziękują dr inż. Agnieszka Raducka i mgr inż. Elżbieta Lesińska (koordynatorki konkursu).
 

Lista załączników:

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
20.05.2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021