przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sukces Gastronomika w Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim

W dniach 14-15 kwietnia br. w Poznaniu odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego. Tegorocznym tematem były „Jaja w asyście mięsa”.

Konkurs podzielono na dwa etapy: teoretyczny – w formie quizu oraz praktyczny. Po części teoretycznej dwunastu przedstawicieli z sześciu województw zmagało się z daniem konkursowym. W 120 minutach należało wykonać danie popisowe. Jury w składzie: Wojciech Wojtkowiak - przewodniczący, Andrzej Gołąbek - z-ca przewodniczącego, Marcin Szwak, Karolina Mikołajczyk – Nieckarz oraz losowo wybrany opiekun uczestnika, surowo i profesjonalnie oceniało zmagania młodych adeptów sztuki kulinarnej pod kątem precyzji, organizacji i zaangażowania. Dużą rolę odgrywała innowacyjność, smak oraz podejście do ochrony środowiska z naciskiem na Zero Waste.

Reprezentującym Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, a tym samym województwo zachodniopolskie był Kacper Kien - uczeń III klasy Szkoły Branżowej I stopnia nr 4., który został laureatem 3 miejsca! Jego danie pt. „Wytrwana beza z deglasowaną kiełbasą w chlebowej łodzi” zostało pochwalone za smak i formę podania. Nauczycielem przygotowującym ucznia była pani profesor Anna Kulicka. Kacper oprócz nagród rzeczowych otrzymał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (100% na egzaminie) oraz uzyskał wstęp wolny na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Sponsorami w konkursie byli Sushi Katei MP Concept Indian Steak Poznań Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu Debic Ogólnopolski Cech Rzeźników, Hieronim Jurga.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Kacprowi i pani profesor Annie Kulickiej za bardzo dobry wynik oraz za to, że „chciało im się chcieć”!


A. Grzegrzółka
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
19.04.2021
Przekaż 1% szczecińskim organizacjom
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021