przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dąbie - piękna dzielnica Szczecina

Historię, zabytki i jej urokliwe zakątki odkrywali uczestnicy V edycji Gry Terenowej „Znam Szczecin–Dąbie”, zorganizowanej przez III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w dniu 23 marca 2018 r.
Gra terenowa to konkurs nietypowy, interdyscyplinarny, łączący wiedzę z zabawą. Jego uczestnicy poruszając się wzdłuż wyznaczonej na mapie trasy, na punktach kontrolnych łamali sobie głowy nad zadaniami z zakresu historii, architektury oraz przyrody Dąbia. Obliczali i porównywali koszt przejazdu pociągiem i samochodem z Dąbia do najodleglejszego zakątka Polski, rozszyfrowywali tajemnicze składniki wykorzystane  do oznaczenia pH gleby, rozpoznawali styl architektoniczny dworku myśliwskiego, gatunki sieci troficznej ekosystemu rzeki Płoni, wykazywali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas Resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pokonywali własne słabości podczas spotkania z duchami w lochach kościoła.

Po zmaganiach umysłowych i fizycznych na wszystkich czekały pieczone kiełbaski.

Zwycięskie drużyny:

  • Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 39 I miejsce
  • Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 28 II miejsce
  • Gimnazjum nr 6 w Technikum Technologii Cyfrowych - III miejsce

otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wysiłek i zaangażowanie każdego ucznia zostały docenione i nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Radę Osiedla Dąbie oraz Kino Helios.
Jesteśmy przekonani, że nasza urokliwa dzielnica – Dąbie odkryła przed uczestnikami wiele swoich tajemnic, ale na pewno nie wszystkie. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich gimnazjalistów Szczecina na kolejne zmagania i atrakcje turystyczne w następnym roku szkolnym.


Organizatorzy
III Liceum Ogólnokształcące
 

09.04.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja