przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zwiedzanie EcoGeneratora

ECOGENERATOR– START !!!

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Szczecin serdecznie zaprasza placówki oświatowe na cykl 10 spotkań w EcoGeneratorze kierowanych do Szkół Ponadpodstawowych.

Celem spotkań jest zapoznanie z globalnym problemem nadprodukcji odpadów w obecnym świecie, zwiększenie świadomości ekologicznej i zrozumienie w jaki sposób recykling może wpływać na oszczędność energii, ochronę przyrody i dóbr naturalnych oraz ogranicza nadmierną eksploatację zasobów odnawialnych, zapoznanie z działaniem EcoGeneratora.

Podczas spotkania młodzież dowie się w jaki sposób EcoGenerator wytwarza energię z odpadów i jakie znaczenie dla ochrony środowiska i nowoczesnej gospodarki odpadami mają spalarnie odpadów komunalnych. W części praktycznej edukator podczas oprowadzenia po spalarni opowie o jego funkcjonowaniu
i zaprezentuje najciekawsze miejsca. Odwiedzający będą mieli okazję m.in. zobaczyć bunkier, w którym odbierane są wszystkie odpady oraz to, jak pracuje w nim charakterystyczna wielka stalowa łapa, czyli chwytak. Przyjrzą się procesom spalania i zapoznają się z urządzeniami, które oczyszczają spaliny. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy wyjątkowym muralu na terenie EcoGeneratora.

  • Spotkania odbędą się w dniach od 12 października do 21 grudnia.
  • Czas trwania spotkania 2 godziny.
  • Grupy wiekowe: młodzież ze Szkół Ponadpodstawowych

Warunkiem uczestnictwa jest:

Zgłoszenie chęci udziału przez nauczycieli, wychowawców z placówek oświatowych do koordynatora akcji – Wydział Gospodarki Komunalnej Miasta Szczecin – Marta Jochymek-Kasperska tel. 914351200, mjochymek@um.szczecin.pl . Uzgodnienia dotyczące terminów i godzin po zakwalifikowaniu grup.
 

Autor:  Wydział Gospodarki Komunalnej 
02.10.2023