przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Podsumowanie festynu

PODSUMOWANIE FESTYNU CHARYTATYWNEGO
POD HASŁEM „POMÓŻ ŚW. MIKOŁAJOWI”


16 grudnia 2016 r. w SP 55 „Błękitna” już po raz czternasty zorganizowaliśmy świąteczny kiermasz w ramach akcji charytatywnej pod hasłem „Pomóż św. Mikołajowi”. W ten sposób uczniowie z klas 0-III pomagają najbardziej potrzebującym dzieciom, które uczęszczają do naszej szkoły. Drugim celem jest doposażenie biblioteki w nowe lektury szkolne. Włączając się do akcji charytatywnej „Pomóż św. Mikołajowi” uczniowie z pomocą rodziców zebrali ponad 5ooo zł.

Chociaż przygotowania do imprezy były długie i wymagały wiele wysiłku ze strony wychowawców, rodziców i dzieci, to trud opłacał się. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Pieniądze uzbieraliśmy sprzedając wykonane przez dzieci kartki i ozdoby świąteczne, zabawki, książki, puzzle, gry. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Można było kupić balonik z noworoczną wróżbą lub pomalować twarz świątecznymi wzorkami. Rodzice licytowali piernik z dedykacją dyrektora szkoły, worek-niespodziankę, koszulki z autografami piłkarzy „Pogoni” oraz stroik świąteczny.

Rozstrzygnięto też konkurs plastyczno-techniczny pt. „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Zwycięzcy konkursu otrzymali nietypową nagrodę – możliwość zarządzania szkołą przez pół godziny w gabinecie pana dyrektora. Wręczono również nagrody dla laureatów konkursu „Najpiękniejsza bombka choinkowa”. Dużą popularnością cieszył się również pyszny bigos oraz ciepła herbatka.

Zabawę umiliły występy w świątecznym klimacie laureatów Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Gośćmi na scenie byli również Studenci z Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Na koniec imprezy były losowane nagrody dla uczestników festynu. Szczęśliwcy mogli wylosować między innymi bilety, które sponsorowało kino „Helios”.

Imprezę uświetnili nasi goście. Odwiedził nas ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem M.B. Jasnogórskiej Andrzej Buczma, który co roku wspiera naszą akcję. Imprezę poprowadzili aktorzy Pogotowia Teatralnego.

 

Organizatorzy:
Małgorzata Kurtyka
Alicja Koczan
Danuta Mike

Autor:  ZSO nr 3 
21.12.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie