przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

WYNIKI konkursu EKO ZABAWKA

 PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
 V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO
„EKO - ZABAWKA”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie
pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.
z dnia 13 października 2020 roku

Niestety w tym roku nie odbędzie się uroczyste rozdanie nagród z powodu panującej w kraju sytuacji. Zostaną one w najbliższym czasie wysłane laureatom pocztą (na podane w dokumentacji konkursowej adresy). 

Skład komisji konkursowej:
Przewodniczący:
Lilianna Popławska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.
Członkowie komisji:
Waldemar Zaborski (konsultant – ZCDN w Szczecinie)
Katarzyna Neumann – Piotrowska - SP 41 z OI (organizator – nauczyciel świetlicy)
Anna Litwinowicz – SP 41 (organizator – nauczyciel plastyki i techniki)

1. Jury postanowiło przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:
- w I kategorii wiekowej (6-9 lat)
I miejsce – Zofia Wróbel „ DOMEK dla WIDELCÓW”– Szkoła Podstawowa nr 41z OI w Szczecinie, op. Barbara Sztajer-Tyl,
II miejsce – Amelia Burda „TROCINKOWO” (praca nazwana przez Jury) – Szkoła Podstawowa w Biedaczowie (woj. podkarpackie), op. Zofia Mołdoch,
III miejsce – Alicja Barczyńska „PRZYTULANKA KRÓLICZEK” – Szkoła Podstawowa nr 11 w Tychach, op. Beata Duda

Wyróżnienia:
Gabriela Głodowska „MÓJ PRZYJACIEL PIESIO” – ZSP nr 2 w Sarnowie (woj. śląskie), op. Katarzyna Dyjak,
Paweł Kurek „EKO STADION SPORTOWY” – Szkoła Podstawowa nr 105 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie, op. Aldona Rumińska-Szalska,
Filip Rubaszewski „TRATWA” – Szkoła Podstawowa nr 37 we Wrocławiu, op. Katarzyna Cichosz,

- w II kategorii wiekowej (10-12 lat)
I miejsce – Joanna Ziemiańska „KRĘCĄCA SIĘ BALETNICA” – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Bł. Laury Vicuna w Krakowie, op. Dominika Tokarska,
II miejsce – Karolina Smułka „DOMEK i PLAC ZABAW” – Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie, op. Magdalena Smułka,
II miejsce – Mikołaj Adam Golisz „EKO-DINO” – Szkoła Podstawowa nr 55 „Błękitna” w Szczecinie, op. Agnieszka Włodarczyk,
III miejsce – Patryk Biały „SZACHY” – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, op. Halina Kędziera,
III miejsce – Maurycy Antoni Wolny „STEFAN AKROBATA” – Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie,

Wyróżnienia:
Jakub Kwiecień „RÓŻNOKSZTAŁT” – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, op. Halina Kędziera,
Antoni Derebecki „KÓŁKO-KRZYŻYK”- Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie, op. Magdalena Lizińczyk,
Szymon Kędzierski „GRA SAMOTNIK” – Szkoła Podstawowa nr 55 „Błękitna” w Szczecinie, op. Agnieszka Włodarczyk,
Maciej Bulkowski „HUŚTAWKA” – Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku, op. Anna Sołtys,
Oliwia Sawicz-Zabłocka „SŁONIK” – Szkoła Podstawowa nr 20 we Wrocławiu, op. Anita Milewska,

- w III kategorii wiekowej (13-16 lat)
I miejsce – Mateusz Oleksiak „DOMEK Z PATYCZKÓW” – Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Orzechowie (woj. mazowieckie), op. Ilona Piątak,
II miejsce – Kinga Białdyga „PUDEŁKO Z NIESPODZIANKĄ” – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, op. Ewa Wawoczny,
III miejsce– Tomasz Placzek „SAMOLOCIK Z DZIECIŃSTWA”– Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, op. Ewa Wawoczny,

Wyróżnienia:
Zofia Pączko „PRZERAŻAJĄCA ROBOTYCZNA PIRANIA” – Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, op. Halina Kędziera,
Emilia Bania „ŁOSIEK NA KÓŁECZKACH” – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, op. Ewa Wawoczny,
Anna Pacharzyna „SZYBOWIEC Z PRZESŁANIEM DO DZIECI” – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, op. Ewa Wawoczny,
Jakub Etryk „TABLICA SENSORYCZNA” – Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz,

2. W konkursie wzięło udział 29 Placówek Oświatowych z terenu całej Polski (poniżej szczegółowa lista),
3. Na konkurs wpłynęło 81 zabawek w trzech kategoriach wiekowych.
4. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę następujące kryteria:
• wykorzystanie surowców i materiałów ekologicznych,
• inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
• wrażenie estetyczne,
5. Niestety aż 16 prac było niewłaściwie podpisanych (praca bez podpisu z dołączoną Kartą zgłoszenia).

6. Placówki, które wzięły udział w Konkursie:
Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, im. M. Golisza w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 53 im. Fryderyka Chopina w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 55 „Błękitna” w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa im. Ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie,
Szkoła Podstawowa nr 82 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Warszawie,
Szkoła Podstawowa nr 279 im. Batalionów AK Gustaw i Harnaś w Warszawie,
Szkoła Podstawowa nr 105 z Oddziałami Integracyjnymi im. L. Wawrzyńskiej w Krakowie,
Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku,
Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu,
Szkoła Podstawowa nr 37 we Wrocławiu,
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku,
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu,
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Katowicach,
Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Orzechowie (woj. mazowieckie),
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Biedaczowie (woj. podkarpackie),
Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach (woj. mazowieckie),
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej,
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie Skłodowskiej w Tychach,
Szkoła Podstawowa w Gogołowie (woj. podkarpackie),
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Gorzkowie (woj. małopolskie),
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gliwicach,
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie (woj. śląskie)
Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Bł. Laury Vicuna w Krakowie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Pilźnie,
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli,
Edukacja Domowa – Dębowiec (woj. podkarpackie),
Pracownia Artystyczna Agnieszki Zając w Nowym Targu,

7. Sponsorzy nagród:

REMONDIS Szczecin Sp. z o.o.

EKO-DECO decoupage i scrapbooking SAMBORA w Częstochowie,

Grupa TOM Sp. z o.o.
 

8. Jury i organizatorzy dziękują serdecznie dzieciom i młodzieży za wykonanie pięknych i ciekawych zabawek i przesłanie ich na konkurs mimo tak trudnej sytuacji. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie oraz do sponsorów, dzięki którym laureaci otrzymają po raz kolejny bardzo ciekawe nagrody.
Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastyczno-technicznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem, podpisanym przez wszystkich jej członków.

Protokół podpisany został przez organizatorów oraz członków komisji.

DOMEK_DLA_WIDELCOW_6_9_Szczecin
DOMEK_DLA_WIDELCOW_6_9_Szczecin
TROCINKOWO
PRZYTULANKA_KROLICZEK
MOJ_PRZYJACIEL_PIESIO
DOMEK_z_patyczkow
Krecaca_sie_BALETNICA
DOMEK_i_plac_zabaw
EKO DINO
PODELKO_z_niespodzianka
SAMOLOCIK_Z_DZIECINSTWA
STEFAN_AKROBATA
SZACHY_i_warcaby
GRA_SAMOTNIK
KOLKO_KRZYZYK
ŁOSIEK na kółeczkach
ROZNOKSZTALT
TABLICA_SENSORYCZNA
Autor:  Szkoła Podstawowa nr 41 
15.10.2020