przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs Idiomów Angielskich i Niemieckich - Zwycięstwo SP nr 8 z Polic.

Po raz pierwszy w XVI Liceum Ogólnokształcącym, odbył się Wojewódzki Konkurs Idiomów Angielskich i Niemieckich, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych XVI LO. Uczestnikami byli uczniowie klas 8 szkół podstawowych i klas 3 oddziałów gimnazjalnych, którzy jako trzyosobowe drużyny, przybyli z 11 szkół województwa zachodniopomorskiego. W pierwszym etapie konkursu uczniowie indywidualnie rozwiązywali test znajomości idiomów z obu języków, a ich punkty wliczane były do klasyfikacji drużynowej. Do finału awansowało 5 drużyn z najwyższymi wynikami punktowymi. Uczestnicy wykorzystując tablety, rozwiązywali 20 zadań w formie pytań, rebusów i skojarzeń językowych, ułożonych w formie quizu na platformie Kahoot.

Na I miejscu uplasowała się drużyna z SP nr 8 w Policach. II miejsce zajęli przedstawiciele SP nr 56 w Szczecinie, a III pozycję  osiągnęła drużyna uczniów klasy 3 gimnazjalnej z XVI LO w Szczecinie.

Medaliści otrzymali dyplomy, gadżety i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy XVI LO oraz wydawnictwa językowe Pearson i Macmillan. Bardzo ważnym atutem konkursu, była możliwość zdobycia punktów liczących się przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych.

Uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy wyników, a wszystkich entuzjastów naszego konkursu zapraszamy do wzięcia udziału już za rok.

Nauczyciele Języków Obcych z XVI LO

Autor:  XVI Liceum Ogólnokształcące 
22.02.2019