przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wycieczka "Francuski Szczecin" - Gim nr 7

Corocznej tradycji Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków stało się zadość i 7 października 2016 r. się odbyła się autokarowa wycieczka pt. Francuski Szczecin. Uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych, rozpoczynających swoją przygodę z językiem francuskim. Tym razem, szukających francuskich pozostałości w Szczecinie, było aż 38 uczniów z klasy 1a, 1c i 1d.
Głównym celem wycieczki było odwiedzanie i zwiedzenie miejsc związanych z pobytem Francuzów w Szczecinie począwszy od XVIII wieku aż do czasów II wojny światowej. Nasi gimnazjaliści zobaczyli zatem Kopiec Napoleona, Jeniecką Górę, miejsce stacjonowania wojsk napoleońskich, Dom Ogrodnika i Dom Francuski. Nauczyli się także rozróżniać styl ogrodu francuskiego od stylu ogrodu angielskiego na Różance. Uwieńczeniem wycieczki było zwiedzenie Kaplicy Hugenotów na naszym Zamku.
Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem związanymi z ciekawostkami przekazywanymi przez przewodnika, pana Tomasza Wieczorka. Na najpilniejszych i najuważniej słuchających czekały atrakcyjne nagrody za poprawne odpowiedzi w mini konkursach. Niebawem natomiast wszyscy pierwszoklasiści przygotują dla nas wystawę z wycieczki. Z niecierpliwością czekamy!

opracowały nauczycielki języka francuskiego: Urszula Słojkowska i Elżbieta Dąbrowska
 

Autor:  Gimnazjum Nr 7 
10.10.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie