Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Dzień Języków Obcych

Tradycyjnie jak co roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie Dzień Języków Obcych pod hasłem „It’s good to know language , którego celem nadrzędnym jest promowanie nauki języków obcych, oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim i niemieckim, poprzez śpiewanie piosenek, wystawienie sztuk teatralnych, prezentacje multimedialne. Dzień Języków Obcych w tym roku przyjął ciekawą konwencję polegającą na prezentacji wylosowanego wcześniej kraju. Każda z klas 0 –III nie tylko przygotowywała do konkursu piosenkę obcojęzyczną, lecz również gromadziła do prezentacji ciekawe materiały o wylosowanym wcześniej kraju, które mogła wyeksponować w tym dniu na stolikach kulturoznawczych. Uczniowie mieli okazję udać się w podróż po krajach znajdujących się na wielu kontynentach i poznać ich historię, zabytki i ciekawe miejsca oraz charakterystyczne potrawy kulinarne. Podczas tej podróży poznali w Europie Wielką Brytanię, Irlandię Północną, Niemcy, a potem przemieścili się na odległy kontynent Australii, RPA, Ameryki Północnej. Podróże uczniów urozmaicane były piosenkami w języku angielskim i niemieckim, inscenizacją teatralną w języku angielskim oraz fantastycznymi tańcami różnych krajów. Szczególnie przypadł do gustu uczniom taniec irlandzki wykonywany przez klasę 2 a, oraz taniec z RPA prezentowany przez klasę 3 c.

Natomiast klasy IV-VI w Dniu Języków Obcych zmagały się między sobą w różnych konkurencjach sportowych, a następnie w grupach mieli za zadanie przygotować plastyczną prezentację zabytku , ciekawej budowli z wylosowanego kraju. Demonstracja prac w formie plakatów wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi sprawiła, że można się było jednocześnie przenieść w wiele najpiękniejszych miejsc na świecie.

W SP 59 w Szczecinie z pewnością zawsze aktualne będzie powiedzenie, że „PODRÓŻE KSZTAŁCĄ!!!”. 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 59 
06.12.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •