przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

SP 56 na alternatywnej lekcji WF-u


 

Dnia 3 grudnia całą klasą 5e oraz 5f i 8c, byliśmy w Netto Arenie na alternatywnej lekcji wychowania fizycznego, którą zorganizowała najlepsza lekkoatletka w Szczecinie Pani Monika Pyrek.


Sportsmenka okazała się bardzo ciepłą i miłą osobą. Opowiedziała nam o sporcie i własnych osiągnięciach. Podkreślała rolę aktywności fizycznej w życiu każdego z nas. Przekazała nam wiedzę na temat odżywiania i nawadniania organizmu jak i prawidłowego odpoczynku.

Pani Monika przeprowadziła rozgrzewkę, po której podzielono nas zespoły i ustawiono przy 9 stacjach. Każda z nich była połączeniem wysiłku, sportu, zabawy i elektroniki. Mieliśmy możliwość sprawdzenia się w wielu konkurencjach, mogliśmy pobijać własne rekordy. Stanowiska interaktywne to przede wszystkim: koszykówka z wykorzystaniem elektronicznego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłka nożnai piłka ręczna z system mierzącym siłę strzału, stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości, test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleks omierza, czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora. Bieg na 30m mierzony fotokomórką

Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i fajnie się bawić. Według nas lekcja była przyjemna, ciekawa, męcząca i atrakcyjna.

Na pamiątkę naszego spotkania otrzymaliśmy prezenty takie jak: koszulki, worki, smycze, długopisy oraz dyplomy z autografem prowadzącej.


Opiekunowie:
Beata Jasinska,
Paulina Gajdosz,
Hanna Steciuk

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
14.12.2018