Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Pływacy ze Szkoły Mistrzów Sportu najlepsi w Polsce!

Pływacy ze Szkoły Mistrzów Sportu najlepsi w Polsce! Rywale bez szans!

Szesnaście zespołów rywalizowało o zwycięstwo w I rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, która odbyła się w Olsztynie w pierwszy weekend grudnia. Uczniowie z Centrum Mistrzostwa Sportowego i jednocześnie zawodnicy MKP Szczecin okazali się najlepsi w aż trzynastu konkurencjach, dwadzieścia trzy razy stawali na wszystkich stopniach podium, zdobyli w sumie 2111 punktów i nie pozostawili innym szkołom złudzeń, kto jest w najlepszej sportowej dyspozycji! Najwięcej punktów zdobył Jakub Książek, który okazał się niepokonany na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym i motylkowym, a także  w sztafetach 4x100m stylem dowolnym i zmiennym, natomiast w konkurencji 4x200m stylem dowolnym zajął z kolegami z drużyny drugie miejsce. W stylu klasycznym na dystansach 100 i 200m oraz w sztafetach 4x100m stylem dowolnym i zmiennym najwięcej punktów zdobył Piotr Wawrzynkiewicz.
W konkurencji 1500m stylem dowolnym drugi był Konrad Rój (również członek sztafety 4x200m stylem dowolnym). Po zwycięstwo sięgnęła też Natalia Fryckowska, która okazała się najszybsza w rywalizacji 50m stylem dowolnym, a także stanęła na drugim stopniu podium na sprinterskim dystansie w stylu klasycznym i trzecim w sprincie stylem motylkowym. Uczniowie SMS Szczecin triumfowali też w prestiżowej konkurencji 8x50m stylem zmiennym, w której nagrodą był wspaniały tort. Miejsca na podium wywalczylirównież: Karol Ostrowski, Jakub Więckowski, Katarzyna Rogowska, Julia Baryła, Paulina Majszutowicz, Olaf Gębka, Emil Popis, Dominik Dębski i Aleksandra Reks.

Autor:  Centrum Mistrzostwa Sportowego