Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Pływacy ze Szkoły Mistrzów Sportu najlepsi w Polsce!

Pływacy ze Szkoły Mistrzów Sportu najlepsi w Polsce! Rywale bez szans!

Szesnaście zespołów rywalizowało o zwycięstwo w I rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, która odbyła się w Olsztynie w pierwszy weekend grudnia. Uczniowie z Centrum Mistrzostwa Sportowego i jednocześnie zawodnicy MKP Szczecin okazali się najlepsi w aż trzynastu konkurencjach, dwadzieścia trzy razy stawali na wszystkich stopniach podium, zdobyli w sumie 2111 punktów i nie pozostawili innym szkołom złudzeń, kto jest w najlepszej sportowej dyspozycji! Najwięcej punktów zdobył Jakub Książek, który okazał się niepokonany na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym i motylkowym, a także  w sztafetach 4x100m stylem dowolnym i zmiennym, natomiast w konkurencji 4x200m stylem dowolnym zajął z kolegami z drużyny drugie miejsce. W stylu klasycznym na dystansach 100 i 200m oraz w sztafetach 4x100m stylem dowolnym i zmiennym najwięcej punktów zdobył Piotr Wawrzynkiewicz.
W konkurencji 1500m stylem dowolnym drugi był Konrad Rój (również członek sztafety 4x200m stylem dowolnym). Po zwycięstwo sięgnęła też Natalia Fryckowska, która okazała się najszybsza w rywalizacji 50m stylem dowolnym, a także stanęła na drugim stopniu podium na sprinterskim dystansie w stylu klasycznym i trzecim w sprincie stylem motylkowym. Uczniowie SMS Szczecin triumfowali też w prestiżowej konkurencji 8x50m stylem zmiennym, w której nagrodą był wspaniały tort. Miejsca na podium wywalczylirównież: Karol Ostrowski, Jakub Więckowski, Katarzyna Rogowska, Julia Baryła, Paulina Majszutowicz, Olaf Gębka, Emil Popis, Dominik Dębski i Aleksandra Reks.

Autor:  Centrum Mistrzostwa Sportowego