przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele

Komitet Organizacyjny Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów pragnie ponowić zaproszenie dla Państwa uczniów do udziału w konkursie. Termin rejestracji został przedłużony do 9 października. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i harmonogramem dostępne są na stronie internetowej:
http://gimnazjum.olimpiadahistoryczna.pl


Zaproszenie do udziału w Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów


Polskie Towarzystwo Historyczne, które od przeszło czterdziestu lat jest organizatorem Olimpiady Historycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, będzie od bieżącego roku szkolnego organizować również Olimpiadę Historyczną Gimnazjalistów. Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzieliło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mamy nadzieję, że Olimpiada przyczyni się do rozwoju zainteresowań i pasji historycznych młodzieży gimnazjalnej oraz pozwoli wyłonić spośród jej uczestników grono najwybitniejszych znawców i miłośników KLIO.
Organizatorzy dołożyli starań, aby Olimpiada różniła się od innych konkursów historycznych, dlatego oprócz rzetelnej wiedzy merytorycznej uczestnicy będą mogli w trakcie eliminacji zaprezentować również umiejętności związane z pisaniem prac historycznych oraz własne przemyślenia na temat wybranych lektur historycznych. Szczegółowy program, regulamin oraz harmonogram znajdują się na stronie internetowej: http://gimnazjum.olimpiadahistoryczna.pl.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w eliminacjach Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów i życzymy jak najlepszych wyników.
 

Autor:  Polskie Towarzystwo Historyczne 
06.09.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie