przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Człowiek z pasją, czyli spotkanie z panem Aleksandrem Dobą

8 lutego 2017 r. gościliśmy polickiego kajakarza Pana Aleksandra Dobę, człowieka niezwykłego, którego wyczyny, pasja i dążenie do realizacji marzeń budzą ogromny szacunek. Pan Aleksander Doba jako pierwszy człowiek samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej (wyłącznie dzięki sile mięśni) oraz Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Brązowy medalista mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Dyrektor Gimnazjum nr 34 Pan Krzysztof Pilarz przedstawił naszego gościa, a uczniowie i nauczyciele przywitali Go głośnymi brawami.

Podczas spotkania z młodzieżą Pan Aleksander Doba opowiadał o swoim życiu, przygotowaniach i wyprawach. Niezwykłe dokonania i wielka skromność budzą ogromny szacunek i inspirują. Energia jaką przekazywał nasz gość w trakcie opowiadania o transatlantyckich, samotnych podróżach kajakiem udzielała się wszystkim, a sytuacje o których mówił były niesamowite – czasem przerażające, a czasem zabawne.

Na zakończenie wizyty nasz Gość wpisał się do kroniki szkoły, my podziękowaliśmy i wręczyliśmy skarbonkę z dedykacją, aby Pan Aleksander mógł zbierać na kolejne podróże. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie Pana Doby z uczniami i pracownikami, autografy, selfie i gromkie brawa jako wyraz szacunku i uznania dla niezwykłych dokonań naszego gościa.

Panie Aleksandrze, dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecnością, życzymy zdrowia i trzymamy kciuki za kolejne udane wyprawy.
 

Autor:  Gimnazjum Nr 34 
10.02.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie