przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Uczniowie SP 56 na Uniwersytecie Szczecińskim

W dniu 7 listopada uczniowie klasy 4e Szkoły Podstawowej Nr 56 w Szczecinie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach akcji ,,Podaruj cząstkę siebie”.

Nasi uczniowie mieli tam okazję dowiedzieć się, na czym polega praca ratownika medycznego oraz nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Była to też sposobność, aby obejrzeć niezwykle ciekawą prezentację na temat zasad zdrowego odżywiania się, poprowadzoną przez dietetyka.

Studenci medycyny pokazali dzieciom czym w swojej pracy zajmuje się lekarz, a one same po przebraniu się mogły wcielić się w jego rolę i udzielić pomocy pacjentom – misiom. Na koniec studenci animacji kultury spędzili z uczniami wesoło czas, włączając je w zabawy ruchowo – wokalno – instrumentalne.

To był emocjonujący dzień, pełen dobrych wrażeń. Dostarczył on uczniom klasy 4e także solidną porcję wiedzy o tym, jak dbać o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie. Sprzyjał również integracji. Cieszymy się, że mogliśmy przekroczyć progi Uniwersytetu Szczecińskiego i stać się małymi studentami.

Wychowawca klasy 4e Monika Jasek
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
26.11.2018